Facebook Google+ Pinterest

Byt ve stylu Provence

16/7/2014

Skandinávský design je pojem. Skandinávie, to je i Švédsko. A ve švédštině BYGGA BO znamená budovat si hnízdo. A my pro vás taková hnízda vytváříme. Hnízda vašich snů, kde se budete cítit dobře, kde se zahnízdíte.

HNÍZDO Č. 1 – ROMANTICKÁ PROVENCE dle návrhu Ing. arch. Hany Hrubešové

Martina 30 let, svobodná, bezdětná; má ráda vše přírodní, ráda čte

Byt – původní stav:

Větší hala s komorou; z haly vstup do obývacího pokoje, kuchyně, ložnice, koupelny a WC.

Podlahy: staré parkety částečně zrenovované, starší lino.

Dveře: poškozené, odřené

Vybavení: starší kuchyňská linka, nábytek „co dům dal“

 

Požadavky Martiny:

  • propojení obývacího pokoje s kuchyní a halou
  • velká knihovna
  • upravit koupelnu a WC – spojit
  • vytvořit větší prostor v hale, ale zachovat prostor pro ukládání

 BYGGA BO INTERIER

 BYGGA BO INTERIER

VSTUPNÍ HALA s odkládací stěnou (botník a věšáky, obklad stěny), se šatníkem s ramínkovou tyčí na kabáty a zásuvkami na kabelky, šály a čepice. Prostor současně tvoří „čtenářský koutek“ – velká otevřená knihovna, pohodlné křeslo se stolkem a stojací lampou. Kout je zjemněn květinovou tapetou, příjemný pocit doplňuje ručně vázaný koberec.  Mezi dveřmi do koupelny a komory je umístěno nezbytné zrcadlo s toaletním stolkem.

 BYGGA BO INTERIER

 BYGGA BO INTERIER

OBÝVACÍ POKOJ se sedačkami s odnímatelným potahem a proskleným stolkem, televizní skříňkou a malým pracovním koutem. Mezi okny kredenc od babičky. A od té jsou i pendlovky na přechodu mezi halou. Dvě stěny jsou vytapetovány stejně jako kout v hale.

 BYGGA BO INTERIER

KUCHYŇSKÝ KOUT ve stylu Provence se samostatně stojícími spotřebiči a komínovým odsavačem. Deska jídelního stolu je podepřena soustruženými nohami, židle ozdobeny potahy s mašlemi. Vše doplňují bílé obkladačky s horní řadou s dekorem.

 BYGGA BO INTERIER

 BYGGA BO INTERIER

LOŽNICE v romantickém stylu: kovová postel s nebesy, nízké prádelníky a zásuvkové skříňky, které slouží i jako noční stolky a nezbytný toaletní stolek s čalouněnou židlí. Stěna za postelí je vytapetována, ostatní stěny vymalovány dekorační výmalbou. Záclona a závěsy barevně korespondují s tapetou. Pro příjemné vstávání jsou před lůžkem položeny dva ručně vázané koberečky. Vše doplňuje kovový lustr a noční lampičky.

 BYGGA BO INTERIER

KOUPELNA v růžovo zelenkavých odstínech obkladů a výmalby, bílý dřevěný nábytek i sanita. Doplněno proutěnými košíky a bílým sprchovým závěsem.